Kokoškov slavio sa Fenerom u Milanu, Pirejci bez šanse u Vitoriji

Odigrane su dve poslednje utakmice 27. kola košarkaške Evrolige.

Derbi je igran u gradu mode, a turski Fenerbahče je ostvario važnu pobedu nad domaćom Olimpijom. Tim Igora Kokoškova sada ima 16 pobeda i 11 poraza i samo je na jednu pobedu zaostatka u odnosu na svog večerašnjeg rivala.

Meč je bio izjednačen u prvom poluvremenu, najveću prednost imao je domaćin od šest poena sredinom druge deonice, ali je krajem trećeg perioda Fener došao do +10. To je bio i ključni period, tada su gosti napravili seriju 14:5, i od poena prednosti, stigli do dvocifremen razlike. Milano je uspeo u nekoliko navrata da stigne na -4 u poslednjoj četvrtini, ali su gosti sačuvali pobedu.

Prednjačio je Nando De kolo sa 20 poena, Lorenco Braun je ubacio 18, a po 15 su imali Gudurić i Pjer. Jan Veseli umalo da upiše tripl-dabl. Čeh je imao 13 poena, 10 skokova i 8 asistencija. U domaćem timu istakao se bivši Zvezdin košarkaš Kevin panter. On je ubacio 20 koševa, dok je bivši igrač Fenera, Luiđi Datome, dodao još 18. Naš Vladimir Micov je postigao 8 koševa.

Baskonija nije ispustila priliku da pobedi slabi Olimpijakos i ostane u trci za plasman u plej-of. Pirejci su se odlično držali samo u prvih deset minuta, taj deo igre rešili su u svoju korist sa 6 poena razlike, mada su u jednom trenutku imali i svih devet viška. Pravu razliku domaći tim je napravio u drugoj i četvrtoj deonici koje je dobijao sa 17 odnosno 15 koševa razlike. Najveća prednost Baskonije bila je +31, ali se završilo sa 25 koševa prednosti za tim iz Vitorije.

Luka Vildoza postigao je 19 koševa za Baskoniju, Gidraitis je ubacio jedan koš manje, a dvocifreni su bili još Polonara sa 11, odnosno Džekiri sa 10 poena. Kod gostiju Žan-Šarl je postigao 15, a Oktavijus Elis je uz 12 koševa imao i 9 skokova.

Baskonija – Olimpijakos 91:66 (15:21, 28:11, 25:26, 23:8)

Olimpija Milano – Fenerbahče 92:100 (28:24, 24:26, 17:28, 23:22)

REAL ODBRANIO DOMAĆI TEREN: Hezonja ranije morao napolje, incident sa abaligaškim sudijom (VIDEO)

Košarkaši Real Madrida poveli su sa 2:0 u plej-ofu Evrolige protiv Baskonje. Sinoć su na svom parketu slavili 101:90. Tokom utakmice...