Mornar zamahnuo veslom u trećoj deonici i ostavio Zadrane u talasima

Mornar – Zadar 77:71
(18:21, 20:20, 24:11, 15:19)

Košarkaši Mornara iz Bara savladali su Zadar u odloženoj utakmici 14. runde ABA lige sa 77:71 u Sportskoj hali ,,Topolica”.

Sve do sredine treće deonice bilo je neizvesno, ali onda je Zadar poklekao, a Mornar zaplovio daleko ka napred, što im je bilo dovoljno da prvi prođu kroz cilj, bez većih problema u finišu.

Gosti su imali prednost sve do 26. minuta igre, da bi Mornar ušao u seriju od 11:0 te došli do dvocifrene prednosti (60:50). Tri i po minuta Zadar nije uspeo da postigne ni poen. Tada je bilo jasno da će samo čudo spasiti Zadrane, ali tog čuda nije bilo, pa je Bar odbranjen od strane ekipe Mihaila Pavićevića.

Najbolji akter duela bio je Derik Nidam sa 20 poena i sedam asistencija, dok je 17 u Zadru postigao Onuaku.

Mornar je lider sa skorom 15-4, dok je Zadar na 6-10.

BIO POVEZIVAN SA EVROLIGAŠEM: Selektoru Nemačke stigla unosna ponuda

Košarkaši Nemačke prošlog leta postali su prvaci sveta pobedom u finalu protiv Srbije 83:77. Do trijumfa su stigli bez poraza...