U Viljarealu ne mogu da veruju: Silesen branio sve i doneo pobedu Valensiji

Fudbaleri Valensije savladali su Viljareal sa 2:1 nakon preokreta u derbiju 26. kola španske La lige.

Derbi je opravdao očekivanja, uzbuđenje i golovi su viđeni, ali Viljareal nije imao sreće da bez problema uzme tri boda.

Brdo šansi imao je tim Unaija Emerija, ali katanac na svoj gol stavio je Holanđanin Jasper Silesen neverovatnim bravurama. U prvom poluvremenu zaustavljao je udarce Paka Alkasera i Đerara Morena, koji se ipak upisao golom iz penala.

U nastavku je Viljareal takođe imao dve izuzetne prilike preko Alfonsa Pedrase, a potom i Karlosa Bake koji je šansu dobio sa klupe, ali Silesen je bio kao mačka na golu i zahvaljujući njemu Valensija je došla do trijumfa.

Uspeli su da izjednače domaći golom Karlosa Solera iz jedanaesterca, a onda je istupio Gonzalo Gedeš i levom nogom pogodio malu mrežicu nemoćnog Serhija Asenha.

Ovim porazom, Viljareal je sebi dodatno otežao put ka Evropi, jer su sada 7. sa 37 bodova, dok im peto mesto koje garantuje učešće u Ligi Evrpe beži pet bodova, uz utakmicu manje koju ima Sosijedad. Valensija je 11. sa 30 poena.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...