Budućnost ubedljiva, trojkama do trijumfa protiv Zadra

Budućnost je ubedljivo slavila u Podgorici u 20. kolu ABA lige. Podgoričani su pobedili Zadar 98:75.

Tim Dejana Milojevića bio je bolji rival tokom celog meča, ali su gosti uspevali da donekle pariraju u prvom poluvremenu. Međutim poslednje dve četvrtine Budućnost je potpuno preuzela kontrolu. Važan faktor u pobedi domaćih bio je i odličan šut sa distance, ubacili su čak 16 trojki, kojima su ubedljivo ostavili protivnički tim iza sebe.

U pobedničkom timu Melvin Edžam je bio najbolji sa 17 poena i osam asistencija, a pratio ga je Danilo Nikolić sa 15 poena.

Zadar predvodio je Mavra sa 17 upisanih poena.

Budućnost sada ima 14 pobeda i tri poraza, dok Zadar je ubeležio jedanaesti poraz, uz šest pobeda.