Fučovič slomio Lajovića u prvom setu, pa odradio posao

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u prvom kolu ATP turnira u Dohi od mađarskog predstavnika Martona Fučoviča pošto je poražen sa 2:0 (7:6(3), 6:3).

Nije uspeo popularni Duci da pređe prvu prepreku u Dohi pošto je posle sat i 45 minuta izbačen sa turnira. Velika borba vođena je u prvom setu sa po brejkom na obe strane. Imao je svoju šansu Lajović, kada je oduzeo servis rivalu, ali je potom odigrao očajan servis gem osvojivši tek jedan poen i ubrzo se ishod prvog seta rešavao u taj-brejku.

Mađar je kapitalnu prednost stekao mini-brejkom i potom još jednim otetim servisom na set loptu, došao do vođstva, a kasnije nije imao težak posao protiv psihički palog Lajovića. Nakon što srpski teniser nije iskoristio tri brejk lopte u drugom setu, a potom i izgubio svoj servis gem, bilo je jasno da povratka nema.

Fučovič će u drugom kolu igrati sa boljim iz duela Heris – Vavrinka.

U TRCI ZA TITULU: Tobdžije prodaju vezistu, uporni da dovedu pojačanje iz Vile

Fudbaleri Arsenala trenutno su lideri Premijer lige i ostalo im je još četiri meča. Ligu šampiona završili su protiv Bajerna,...