Krajinović nije mogao ništa protiv sjajnog Gofana

David Gofan – Filip Krajinović 2:0(6:4, 6:4)

Poput Dušana Lajovića, ni drugi srpski predstavnik na turniru u Dohi, Filip Krajinović, nije uspeo da prođe u drugo kolo.

Krajinovića je savladao Belgijanac David Gofan, 14. teniser sveta, u dva identična seta 6:4, 6:4 posle sat i 23 minuta igre. Ne može se reći da je Filip odigrao loš meč, već je omaleni Belgijanac odigrao odličan. Gofanu je bio dovoljan po jedan brejk u oba seta, pošto našem asu nije dozvolio nijednu brejk šansu.

U prvom setu ključni gem je bio sedmi, tada je Gofan stigao do prvih brejk lopti, a iskoristio je drugu.

Drugi set je prelomljen ranije, u petom gemu. Prednost brejka ponovo je bila nedostiža za Krajinovića, mada je u dva servis gema Gofana stigao do izjednačenja. Više od toga nije uspeo. U drugom kolu David Gofan će igrati sa američkim teniserom Tejlorom Fricom koji je eliminisao Italijana Lorenca Sonega.

BIO BLIZU CRVENO-BELOG DRESA: Ovo je razlog zašto dvostruki EL šampion nije potpisao za Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet Evroligu su završili sa skorom od 11 pobeda i 23 poraza. Osvojili su Kup Koraća, a...