Adios, polufinale: Đere eliminisan posle preokreta u Čileu

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je u četvrtfinalu turnira u čileanskom Santjagu od Argentinca Fakunda Bagnisa sa 2:1.

Sve je išlo u dobrom smeru po Đerea budući da je rano došao do brejka u prvom setu, te ga kasnije iskoristio za vođstvo od 1:0. Bagnis je u jednom navratu pripretio i imao brejk loptu, ali se srpski teniser izvukao i osvojio svoj servis gem.

U nastavku je već išlo problematičnije, iako je moglo da ode u drugom smeru. Đere je imao dve brejk lopte u prvom gemu drugog seta, ali nije iskoristio nijednu. Ta šansa mu se ,,obila o glavu” jer je Bagnis svoju priliku realizovao i došao do izjednačenja.

Pretio je Argentinac u odlučujućem setu i ponovo, nakon što nije uspeo prvi put, uspeva drugi i dolazi do brejka, što je bilo ključno za njegovo krajnje slavlje. Đere je u finišu potpuno poklekao i izgubio i drugi servis-gem.

Bagnis u polufinalu čeka boljeg iz duela Delbonis – Rune.

Embid nakon poraza pričao o Denveru: Pogledajte Jokića i Mareja

Košarkaš Filadelfije, Džoel Embid smatra da je kratko vreme koje je aktuelni tim Filadelfije proveo zajedno ključ ovogodišnjeg neuspeha. Oni...