“Panteri” ubedljivi u Zadru

Zadar – FMP 63:76 (15:10, 22:26, 16:20, 10:20)

Košarkaši Zadra i FMP-a otvorili su 21. kolo ABA lige, a pobeda je pripala gostima iz Železnika.

U duelu dve ekipe koje su uoči ovog kola imale isti broj pobeda “panteri” su došli do trijumfa koji im garantuje nešto mirniju završnicu pošto sada imaju tri pobede više od Borca iz Čačka.

Zadar je vodio sve do 34 sekunde pre kraja prvog poluvremena kada je FMP prvi put na meču stigao do izjednačenja. Nenadić je pogodio dva penala za 36:36, ali je Mavra do kraja druge četvrtine uspeo da dovede Zadar do prednosti posle 20 minuta (37:36).

Sve do završnice trećeg perioda i rezultata 51:51 meč je bio neizvestan, da bi FMP serijom 17:6 stekao dvocifrenu prednost u presudnom trenutku i mirno priveo meč kraju.

Nenadić je bio najefikasniji kod “pantera” sa 24 poena, a odličan je bio i Marko Pecarski sa 17 poena i 5 skokova. Kod Zadra Onuaku 12, Karter 11, a Džastis 10 poena.

FMP sada ima 7 pobeda i 12 poraza, dok Zadar ima pobedu manje uzisti broj izgubljenih mečeva.

NAKON USPEŠNIH KVALIFIKACIJA: Međedović u drugom kolu Madrida!

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u narednu rundu mastersa u Madridu. Posle velike borbe i skoro dva i po...