Žalgiris pregažen u Istanbulu, Micić MVP

Anadolu Efes – Žalgiris 89:62 (26:12, 23:16, 27:20, 13:14)

Anadolu Efes se definitivno vratio u formu iz prethodne sezone kada je igrao najlepšu košarku u Evropi.

Igrači Ergina Atamana ostvarili su sedmu uzastopnu pobedu u Evroligi, ovoga puta žrtva je bio Žalgiris, koji je uspeo da povede sa 2:0 i 4:2 na početku meča, ali je u preostalom delu susreta bio u podređenom položaju.

Domaćin je već do kraja prve četvrtine imao dvocifrenu prednost, na poluvremenu je bilo +21, a u četvrtoj četvrtini razlika je iznosila i 32 poena. MVP utakmice sa indeksom 25 bio je Vasilije Micić, koji je za 30 minuta ubacio 17 poena (3/4 za dva, 2/5 za tri poena), uz po 4 skoka i asistencije, a nad njim je napravljeno 7 faulova.

Larkin je postigao poen više od Micića, a pratili su ih Buboa i Šanli sa po 12, odnosno Simon koji je ubacio 11 poena. Kod Žalgirisa Vokap je bio najefikasniji sa 15 poena, Grigonis je postigao 14, a Rabit 13 poena. Nekadašnji kapiten Partizana, Žofri Lovernj, igrao je 10 minuta i za to vreme ubacio 6 poena.

Efes sada ima 18 pobeda i 10 poraza, dok Žalgiris ima skor 15-14.

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...