Cibona igra sve bolje, Budućnost ipak osvojila Zagreb [VIDEO]

Cibona – Budućnost 72:76 (16:20, 13:17, 26:20, 17:19)

Košarkaši Cibone nisu bili daleko od još jednog iznenađenja u ABA ligi.

Iako su u najvećem delu meča zaostajali za ekipom Budućnosti (najviše 12 poena u trećoj četvrtini), Zagrepčani su pet i po minuta pre kraja uspeli da povedu sa 64:61.

Međutim, Budućnost je uspela da odbije taj nalet i serijom 10:2 stekne odlučujuću prednost minut i po pre kraja (71:66). Cibona je pokušala da uzvrati, ali su igrači Budućnosti sigurno izvodili slobodna bacanja i nisu dali priliku rivalu da u samoj završnici napravi novi preokret.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Kobs i Danilo Nikolić sa po 13 poena, Ivanović je ubacio 11, a Dela Vale 10 poena. Kod Cibone sjajan je bio Planinić sa 26 poena, Drežnjak je dodao 14, a Prkačin 13 poena.

Budućnost sada ima 15 pobeda i 3 poraza, dok Cibona zajedno sa Partizanom i FMP-om ima 7 pobeda i 12 poraza.

Ten Hag: ” Izvinite , ja sam gledao drugačiju utakmicu”

Fudbaleri Mančester Junajted su na svom terenu dočekali poslednjeplasirani Šefild junajted i slavili su rezultatom 4:2 (1:1). Slavni klub je dva puta gubio u...