Budućnost ubedljiva pred derbi sa Zvezdom

Zadar – Budućnost 62:76 (13:16, 15:26, 12:17, 22:17)

U odloženoj utakmici 7. kola ABA lige Budućnost je savladala Zadar u dvorani “Krešimir Ćosić” i u dobroj atmosferi dočekaće derbi sa Crvenom zvezdom sledeće nedelje.

Ovo je drugi trijumf Podgoričana nad Zadrom u poslednjih desetak dana i ujedno 16. pobeda u sezoni, a samo je Crvena zvezda ekipa sa manje poraza u dosadašnjem delu sezone.

Zadar je bolje otvorio meč, poveo sa 13:4 u 7. minutu, ali su gosti u narednih 9 minuta napravili seriju 27:4 za vođstvo 31:17. U finišu treće četvrtine igrači Dejana Milojevića imali su 21 poen prednosti i mirno su priveli meč kraju.

Goste je predvodio Danilo Nikolić sa 18 poena, Ivanović je ubacio poen manje, dok je Edžim meč završio sa 11 poena. Kod Zadra bolji od ostalih bio je Onuaku sa 15 poena, a Mavra je dodao 12.

Budućnost ima 16 pobeda i 3 poraza, dok je Zadar ostao na 6 trijumfa, a ovo danas mu je bio 13. poraz u sezoni.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...