Kaznena ekspedicija Ergina Atamana, Makabi deklasiran u Tel Avivu

Makabi – Anadolu Efes 66:90 (17:22, 14:25, 16:24, 19:19)

Košarkaši Anadolu Efesa pretvaraju se u kaznenu ekspediciju iz prošle sezone.

Ekipa Ergina Atamana savladala je Makabi u Tel Avivu nanevši mu najubedljiviji evropski poraz i došla do osme uzastopne pobede u Evroligi. Rezultat je samo jednom bio izjednačen, 2:2, a sve ostalo proteklo je u znaku Anadolu Efesa, koji je iz minuta u minut povećavao prednost i već na poluvremenu bilo je +16 (47:31).

U nastavku noga igrača Efesa i dalje je pritiskala papučicu gasa pa je posle 30 minuta bilo 71:47, a pred kraj meča prednost turske ekipe iznosila je i čitavih 30 poena (88:58).

Šejn Larkin i Vasilije Micić bili su najefikasniji u pobedničkom timu sa po 15 poena, s tim da je srpski reprezentativac imao 4 asistencije, uz šut 4/5 za dva i 2/4 za tri poena. Kod Makabija Vilbekin je postigao takođe 15, a pratio ga je Ante Žižić sa poenom manje.

Efes posle ovog meča ima 19 pobeda i 10 poraza i trenutno je na drugoj poziciji sa dve pobede manje od Barselone, dok je Makabi na 14. mestu sa skorom 11-17.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...