Kaznena ekspedicija Ergina Atamana, Makabi deklasiran u Tel Avivu

Makabi – Anadolu Efes 66:90 (17:22, 14:25, 16:24, 19:19)

Košarkaši Anadolu Efesa pretvaraju se u kaznenu ekspediciju iz prošle sezone.

Ekipa Ergina Atamana savladala je Makabi u Tel Avivu nanevši mu najubedljiviji evropski poraz i došla do osme uzastopne pobede u Evroligi. Rezultat je samo jednom bio izjednačen, 2:2, a sve ostalo proteklo je u znaku Anadolu Efesa, koji je iz minuta u minut povećavao prednost i već na poluvremenu bilo je +16 (47:31).

U nastavku noga igrača Efesa i dalje je pritiskala papučicu gasa pa je posle 30 minuta bilo 71:47, a pred kraj meča prednost turske ekipe iznosila je i čitavih 30 poena (88:58).

Šejn Larkin i Vasilije Micić bili su najefikasniji u pobedničkom timu sa po 15 poena, s tim da je srpski reprezentativac imao 4 asistencije, uz šut 4/5 za dva i 2/4 za tri poena. Kod Makabija Vilbekin je postigao takođe 15, a pratio ga je Ante Žižić sa poenom manje.

Efes posle ovog meča ima 19 pobeda i 10 poraza i trenutno je na drugoj poziciji sa dve pobede manje od Barselone, dok je Makabi na 14. mestu sa skorom 11-17.

Težak udarac za italijanskog velikana! Milan do kraja godine bez važnog prvotimca

Italijanski fudbalski vicešampion Milan najmanje će četiri meseca biti bez alžirskog reprezentativnog veznjaka Ismaela Benasera. Razlog je povreda desne potkolenice...