Lojd raspucan, Zvezda sigurna protiv Cibone

Crvena zvezda – Cibona 85:63 (21:10, 20:18, 16:12, 28:23)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su očekivanu pobedu u odloženoj utakmici 14. kola ABA lige.

Crveno-beli su ubedljivo savladali Cibonu i u pobedničkom ritmu dočekuju derbi u Podgorici u nedelju.

Večeras pobednik je odlučen već u prvoj četvrtini, u kojoj je Zvezda poentirala samo u šutu za tri poena (6/9) i sa linije sa slobodna bacanja, a taj deo igre rešila je u svoju korist rezultatom 21:10.

Serijom od 9:0 u prvoj polovini druge četvrtine Cibona je uspela da se približi na 27:23, ali je Lojd pogodio novu trojku i pokrenuo novu seriju svog kluba pa je razlika ponovo ubrzo bila dvocifrena. Posle 20 minuta bilo je 41:28, u trećoj četvrtini prednost domaćeg tima uglavnom je iznosila 15-18 poena, da bi u poslednjoj deonici maksimalno iznosila 24 poena.

Lojd je bio najefikasniji sa 25 poena i 7 pogodđenih trojki iz 10 pokušaja, Jagodić-Kuridža je postigao 14, a Lengston Hol 13 poena. U ekipi Cibone istakao se Roko Prkačin sa 14 poena, dok je jedan manje postigao Marić.

Uoči derbija sa ekipom Budućnosti Zvezda ima skor 17-2 i jednu pobedu više od Podgoričana, dok je Cibona izjednačena sa Partizanom na 7 pobeda i 13 poraza.