Trijumf Solnoka u Kragujevcu

Radnički – Solnok 12:14 (1:3, 5:3, 3:6, 3:2)

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca poraženi su od Solnoka u prvoj utakmici četvrtfinala Evrokupa.

Kragujevčani su pružili odličan otpor favorizovanim Mađarima, posle dve četvrtine imali su nerešen rezultat (6:6), a početkom treće i vođstvo od 7:6.

Filipović je izjednačio na 7:7, a potom su gosti postigli još tri gola za ubedljivih 10:7 u finišu trećeg perioda.

Uspeo je Radnički da priđe na gol minusa u dva navrata u četvrtoj četvrtini, ali je Šmolc tridesetak sekundi pre kraja stavio tačku na ovaj meč.

Strahinja Rašović je bio petostruki strelac za Radnički, gol manje postigao je Ukropina, dok su kod Solnoka Seghalmi i Nagi postigli po tri gola.

Revanš je na programu za sedam dana u Mađarskoj.