Velika pobeda Zvezde u Moskvi, polufinale na vidiku

Vaterpolisti Crvene zvezde napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale Evrokupa.

Crveno-beli su danas u Moskvi savladali Dinamo sa 11:8 (4:3, 4:2, 1:1, 2:2) u prvoj utakmici četvrtfinala i imaće veliku priliku da u beogradskom revanšu postanu jedna od četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju.

Dinamo je poveo samo jednom na utakmici, 3:2 dva minuta pre kraja prve četvrtine, ali je Zvezda reagovala serijom od 3:0 i do kraja meča više nije ispustila prednost. Imala je Zvezda vođstvo od 11:7, ali je Bugajčuk 2 sekunde pre kraja postigao gol za konačnih 11:8.

Gavril Subotić je bio najefikasniji kod Zvezde sa 4 gola, dvostruki strelci bili su Tankosić i Milojević, a po gol su postigli Basara, Vukićević i Radović. Kod Dinama kapiten Bugajčuk se istakao sa 3 gola.