Gudurić se vratio, Fener pobedio

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su savladali Žalgiris u svojoj ,,Ulker areni’ ‘sa 84:61 u okviru 30. runde Evrolige.

Sve je bilo jasno već na poluvremenu, kada je ekipa Igora Kokoškova imala +19 u odnosu na rivala. Furiozni su bili domaći i nisu dali nikakve šanse rivalu da pripreti na ovoj utakmici.

Koliko je važna karika u istanbulskom velikanu Marko Gudurić, govori i činjenica da su prvi meč bez njega u Evroligi izgubili minule sedmice, a kako se srpski bek ponovo vratio na parket, tako je i Fener ,,procvetao” i lako dobio tim iz Kaunasa.

Jan Veseli je bio veoma raspoložen sa 24 poena, a sa 16 ga je pratio Nando de Kolo. Gudurić je kao starter, odigravši 16 minuta, upisao devet poena. U taboru Žalgirisa, Lukas Lekavičijus postigao je 12.

POŽELEO DOBRODOŠLICU PARTIZANU: Bokan o najboljem treneru Evrope, dotakao se A licenci EL

Košarkaše Partizana nakon evroligaškog poraza od Olimpijakosa čeka novo iskušenje. Igraju derbi duel u 25. kolu ABA lige na gostovanju...