Mega bez odgovora za Ukića: Sjajna partija hrvatskog plejmejkera u pobedi Splita

Split – Mega Soccerbet 74:65 (24:30, 18:10, 18:17, 14:8)

Košarkaši Splita savladali su Megu u prvoj utakmici 22. kola ABA lige.

Igrači trenera Mileta Karakaša reagovali su nakon poraza od Crvene zvezde i Mornara i priključili se grupi timova koji trenutno imaju po 7 pobeda. Split je bolje otvorio utakmicu i poveo sa 16:11, ali je Mega napravila seriju 19:8 i posle prvih 10 minuta vodila sa 30:24.

Domaćin je do kraja prvog poluvremena uspeo da stekne dva poena prednosti (42:40), da bi u odlučujućih 10 minuta preneo 3 poena prednosti (60:57). U poslednjoj četvrtini Mega nijednom nije uspela da ugrozi vođstvo Splita, koji je kontrolisao dešavanja na parketu i čuvao prednost od 5 do 8 poena, a trojkom Lukovića 5 sekundi pre kraja poveo sa 74:65 što je bio konačan rezultat i najveća prednost domaćina u današnjem meču.

Fantastičan meč odigrao je Roko Leni Ukić koji je postigao 29 poena i pogodio 5 trojki iz 7 pokušaja. Pratio ga je Luković sa 16 poena, a odličan je bio i Đoković koji je dodao 11. U ekipi Mege Petrušev je postigao 22, a Simonović 15 poena.

Mega je i dalje na poziciji koja vodi u plej-of, ali sa skorom 14-8 ima male šanse da tu do kraja i ostane. Sa druge strane Split ima 7 pobeda i 15 poraza, dva trijumfa više od čačanskog Borca koji je trenutno najugroženiji.

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...