Prva titula za Karaceva

Bilo je pitanje dana kada će Aslan Karacev osvojiti prvu ATP titulu. Fantastičan nastup na Australijen openu i plasman u polufinale nagovestili su velike mogućnosti ovog 27-godišnjeg tenisera iz Rusije, a pehar je stigao samo mesec dana kasnije, na turniru u Dubaiju.

Karacev je u finalu turnira iz Serije 500 bio bolji od najprijatnijeg iznenađenja, Južnoafrikanca Lojda Harisa. Pobedio je u dva seta 6:3, 6:2 posle sat i 17 minuta igre.

U prvom setu Karacevu je bio dovoljan jedan brejk, ostvaren odmah na početku, dok je u drugom setu uspeo dva puta da oduzme servis visokom momku iz Južne Afrike.

Ruskom teniseru primalo je 500 ATP bodova, ali i 150 000 dolara, a od ponedeljka će biti 27. teniser sveta. To je veliki napredak s obzirom da je godinu započeo na 112. mestu. Najbolji rezultat u karijeri ostvariće i Lojd Haris pošto je sa 81. skočio na 52. poziciju.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...