Siti u finišu slomio Everton i plasirao se u polufinale FA kupa [VIDEO]

Everton – Mančester Siti 0:2 (0:0)
Gundogan 84′, De Brujne 90′

Fudbalerima Sautemptona u polufinalu FA kupa pridružio se Mančester Siti.

“Građani” su slavili na “Gudisonu” sa 2:0, a oba pogotka postignuta su u kasnoj fazi meča. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a u nastavku su gosti dodali gas i počeli da ređaju šanse. Prvu je propustio Rahim Sterling, a zatim i Fil Foden.

U 84. minutu Foden je pogodio prečku, lopta se odbila ka Ilkaju Gundoganu, a njemu nije bilo teško da je glavom pošalje u nebranjenu mrežu. “Karamele” su krenule na sve ili ništa, i dobile ovo drugo. Posle Rodrijevog pasa, Kevin De Brujne je snažno šutirao i spasa za domaći tim nije bilo.

U prvom polufinalu Sautempton je slavio u Bornmutu sa 3:0, a u nedelju se sastaju Čelsi – Šefild Junajted i Lester – Mančester Junajted.

Prvi odlazak: Defanzivac napušta Čelsi

Štoper Čelsija Tijaho Silva napustiće taj klub na kraju ove sezone. Brazilcu u junu ističe ugovor sa londonskim klubom, ali...