Rafa Mir održava Ueskine nade o opstanku [VIDEO]

Golovima Rafe Mira, fudbaleri Ueske savladali su Levante na gostovanju sa 2:0 u prvom meču 29. kola La lige.

Težak posao imala je Ueska ispred sebe. Gostovanje u Valensiji i te kako ume da bude neugodno, ali do tri boda zlata vredna izabranici Roha Martina su uspeli da dođu zahvaljujući najboljem strelcu Rafi Miru.

Strpljivo je čekao sjajni napadač da mu saigrači upute centaršut u 15. minutu, lepo izbegao čuvare i ofsajd zamku i otvorio stopalo za vođstvo svog tima. Da poseduje istančan golgeterski njuh pokazao je još jednom u 54. minutu posle lepog pasa Soanea kada je ,,bocnuo” Aitora Fernandeza iz prvog kontakta i povisio rezultat.

To su bili 9. i 10. golovi dvadesetčetvorogodišnjeg napadača ove sezone i ukoliko njegova ekipa ne izbori status prvoligaša naredne sezone, gotovo da nema sumnje da će on ostati u La ligi ili u nekom drugom, podjednako kvalitetnom štampionatu.

Ueska je 18. sa 24 boda, dok je Levante siguran na sredini tabele.

HOĆE LI IGRATI VEČERAS: Zek Ledej odradio trening sa ekipom

Šampion ABA lige Partizan, večeras igra veoma važnu utakmicu u Evroligi, a protivnik mu je Olimpijakos. Meč je na programu...