Partizan se “osvetio” Krki, 10. pobeda u ABA ligi

Košarkaši Partizana su zabeležili 10. pobedu u ABA ligi pošto su kao domaćini savladali Krku sa 91:67.

Prvo poluvreme je proteklo u vođstvu Partizana, ali crno-beli nikako nisu uspevali da naprave osetniju prednost. Uporni gosti iz Slovenije su uvek pronalazili način da prednost crno-belih drže na pristojnom odstojanju i da zaprete nekoliko puta.

Već u prvih 20 minuta svih 10 igrača koji su ulazili u igru su se upisali u listu strelaca, a za to vreme je postignuta samo jedna trojka. S druge strane, Krka ih je postigla čak osam i na taj način su se držali u utakmici. Na kraju poluvremena 41:33 za Partizan.

U trećem izabranici Aleksandra Matovića su razrešili sve dileme oko pobednika i furioznom igrom prednost podigli na preko 20 poena razlike. Odlično je funkcinisao šut za dva poena, a neretko su igrači Partizana završavali na samom obruču. Na kraju trećeg perioda 72:53.

Poslednji period bio je odrađivanje posla za crno-bele koji su rutinski održavali visoko vođstvo. Na kraju 91:67.

Najefikasniji kod pobednika je bio Rašon Tomas sa 17, Perkins 13, Janković i Trifunović 11. Sa druge strane Kamfor i Škifić po 13, Barič i Stipčević po 11.

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...