Đere siguran na startu turnira u Kaljariju

Srpski teniser, Laslo Đere, uspešno je startovao na turniru u Kaljariju.

Đere je u 1. kolu savladao domaćeg predstavnika, Federika Gaja, sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2, a meč je trajao 1 čas i 37 minuta. Italijan je u glavni žreb stigao zahvaljujući specijalnoj pozivnici organizatora, a na ATP listi je 80 pozicija slabije plasiran od svog današnjeg rivala.

Gajo je bolje počeo meč, već u drugom gemu je napravio brejk i poveo sa 2:0, ali je Đere uzvratio sa četiri uzastopna gema. Prednost brejka srpski igrač je zadržao do kraja seta i poveo sa 1:0.

U drugom setu Đere je bio još ubedljiviji, u prva tri servis gema rivala napravio je dva brejka i poveo sa 5:1, da bi Gajo u sedmom gemu spasao čak 6 meč lopti i smanjio na 5:2. Ipak, samo je odložio neizbežno pa je Đere lako izborio plasman u sledeće kolo.

Njegov naredni protivnik biće pobednik duela između 6. nosioca Džona Milmana i Federika Korije, a taj duel na programu je u utorak.

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...