Spektakl u Železniku: Mornar poražen od FMP-a, pobedu “panterima” doneo Šešlija svojim jedinim košem na utakmici [VIDEO]

FMP – Mornar 94:92 (31:24, 29:21, 10:27, 24:20)

Košarkaši Mornara napravili su korak nazad u borbi za što bolju poziciju pred plej-of u ABA ligi.

Mornar je poražen od FMP-a sa 94:92, a pobedu “panterima” doneo je Radoš Šelija koji je 20 sekundi pre kraja postigao svoj prvi i jedini koš na utakmici.

U poslednjem napadu na utakmici Vajthed je promašio trojku za pobedu Mornara. FMP je odigrao sjajno prvo poluvreme, imali su “panteri” 15 poena prednosti nakon prvih 20 minuta, ali je Mornar za osam minuta treće četvrtine uspeo da stigne do izjednačenja (66:66).

Uspeo je domaćin da u poslednjoj četvrtini još jednom dođe do dvocifrene razlike (89:79), ali je Mornar serijom 13:2 uspeo da povede minut i po pre kraja. Pecarski je potom pogodio oba slobodna bacanja, a Nidam promašio trojku uoči dramatične završnice i koša Šešlije za pobedu FMP-a.

Filip Čović je predvodio “pantere” sa 26 poena i 8 asistencija, Nenadić je ubacio 21, a Lazarević 12 poena. Kod Mornara najbolji je bio Vajthed sa 25 poena, Nidam je postigao 16, a Smit poen manje.
Mornar sada ima 17 pobeda i 6 poraza, a FMP nakon ovog trijumfa ima skor 9-14.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....