Skudeto sve bliže Meaci, Juventus i Napoli odigrali meč sa zakašnjenjem od šest meseci [VIDEO]

Odigrane su dve zaostale utakmice u italijanskoj Seriji A, od kojih umnogome zavisi rasplet u vrhu tabele.

Skudeto je sve bliži ”Meaci”, pošto Inter nakon pobede nad Sasuolom ima 11 bodova više od prvog pratioca, gradskog rivala Milana. Bila je to deseta uzastopna pobeda ”neroazura”, a ovo je prva nad ekipom iz Ređo Emilije u Milanu još od 2014. godine. Činilo se da će Inter imati lak posao, Lukaku je pogodio u 10. minutu za vođstvo i svoj 21. gol u prvenstvu. Dugo je na semaforu stajao rezultat 1:0, da bi Lautaro Martinez duplirao prednost u 67. minutu. Sasuolo se nije predavao, posle nekoliko dobrih akcija u finišu, Traore je postigao lep gol i smanjio na 2:1 u 85. minutu. Gosti su napali svim silama želeći poravnanje, Inter se grčevito branio, ali i pretio iz kontre. Iz jedne klasične Lukaku je još jednom zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda, pa je ostalo 2:1. Filip Đuričić je odigrao svih 90 minuta za Sasuolo.

Najzad je odigran i duel između Juventusa i Napolija koji je odlagan nekoliko puta. Termin za ovaj meč bio je u 3. kolu, početkom novembra, ali Napolitanci nisu doputovali u Torino zbog zaraze koronavirusom. U prvi mah bodovi su dodeljeni Juventusu, ali je ta odluka kasnije poništena i naloženo je da se meč odigra naknadno. Problem je nastao oko nalaženja termina, s obzirom da su obe ekipe imale i evropske obaveze. Na kraju, izbor je pao na 7. april, i Napoli je stigao kod, još uvek, aktuelnog šampiona. Umesto o Skudetu, meč je odlučivao o plasmanu u Ligu šampiona, pošto ni ”Stara dama”, a ni Napoli, još nisu osigurali mesto među prve četiri ekipe. Počelo je sa po jednom šansom na obe strane, Ronaldo je glavom poslao loptu pored stative, dok je Zjelinski prebacio prečku gola Juventusa. Portugalac se u strelce upisao u 13. minutu, odlično ga je u srcu kaznenog prostora pronašao Kijeza, a Ronaldo je tukao iz prve i stigao do svog 25. gola u Seriji A ove sezone. Na sledeći gol čekalo se do 73. minuta. Samo četiri minuta ranije Paolo Dibala je ušao u igru, prvi put još od 10. januara, i gotovo u prvom kontaktu s loptom poslao teledirigovani udarac u sam donji desni ugao Meretovog gola. Finiš je pripao Napoliju, posle prekršaja nad Osimhenom dosuđen je penal koji je Insinje pretvorio u gol u 89. minutu, a Napolitanci su bili opasni i u sudijskoj nadoknadi, međutim prekasno je bilo za ispravljanje svih grešaka. Juventus je sada treći sa 59 bodova, jednim manje od Milana, a tri više od Napolija na petoj poziciji.

Juventus – Napoli 2:1(1:0)

Ronaldo 13′, Dibala 73′ – Insinje 89′(p)

Inter – Sasuolo 2:1(1:0)