Virtus stigao 17 poena minusa u Kazanju pa sve prosuo u poslednjih 19 sekundi

Uniks – Virtus 85:81 (18:14, 29:23, 24:24, 14:20)

Košarkaši Uniksa savladali su Virtus u drugoj utakmici polufinalne serije Evrokupa i izjednačili na 1:1 u pobedama.

Posle prve četvrtine u kojoj su se rivali smenjivali u vođstvu, Uniks je preuzeo kontrolu i prvo poluvreme završio sa dvocifrenom razlikom (47:37).

Ruski klub je u trećoj četvrtini imao i 17 poena prednosti, ali su gosti predvođeni sjajnim Belinelijem uspeli da se vrate i 19 sekundi pre kraja košem Teodosića izjednače na 81:81.

Dvanaest sekundi pre kraja Džamar Smit je pogodio oba penala, a Belineli izgubio loptu i pružio priliku Smitu da sa još dva penala stavi tačku na meč. Amerikanac je nije propustio, Uniks je izjednačio pa će majstorica 14. aprila u Bolonji odlučiti finalistu.

Ajzeja Kejnan je bio najbolji kod Uniksa sa 19 poena, Tiodor je dodao 15, a Vajt 12 poena. Belineli je sa druge strane za 27 minuta ubacio 33 poena, Teodosić je postigao 11 uz 9 asistencija, dok je Hanter dodao 10.

NEOČEKIVANO: Mladi košarkaš koji umalo nije uništio sezonu Partizanu napustio prestižni koledž

Jedan od najtalentovanijih centara na svetu Zvonimir Ivišić prošleg leta se, nakon odlične sezone u Studentskom centru, odlučio na...