Vest Brom je bio slab dan, Tuhelov Čelsi opet silan (VIDEO)

Kristal palas – Čelsi 1:4 (0:3) Benteke 63′ – Haverc 8′, Pulišić 10′,78′, Zuma 30′

U malom londonskom derbiju Čelsi je slavio na ”Selhurst parku” protiv Kristal palasa sa 4:1.

”Plavci” su sav posao završili posle samo desetak minuta igre kada su stekli dva gola prednosti. Kai Haverc je precizno tukao u 8. minutu i pokrenuo lavinu. Samo dva minuta kasnije Kristijan Pulišić je duplirao prednost, da bi nakon pola sata igre, posle gola Zume, bilo već 3:0 za Čelsi.

”Orlovi” su uspeli da postignu počasni pogodak preko Kristijana Bentekea u 63. minutu, ali i pored toga nije se stekao utisak da mogu do iznenađenja. Sve dileme rešio je Pulišić, svojim drugim golom, u 78. minutu meča. Posle neočekivanog poraza od Vest Bromvič Albiona u prethodnom kolu, Čelsi je nastavio sa dobrim igrama i sa mnogo optimizma očekuje revanš protiv Porta u Ligi šampiona. Ujedno, ”plavci” su zadržali četvrtu poziciju u Premijer ligi i odbili napad Liverpula.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...