Revolveraški obračun pripao Zadru: Mavra indeks 47, Prkačin 39!

Zadar – Cibona 97:92 (24:21, 33:20, 13:21, 27:30)

Košarkaši Zadra savladali su Cibonu u odloženoj utakmici 12. kola ABA lige i popravili svoje šanse u borbi za opstanak u regionalnom takmičenju.

Zadrani su prvog poluvremena imali 16 poena prednosti, ali su dozvolili gostima iz Zagreba da povedu 76:75 pet i po minuta pre kraja utakmice.

Cibona je tri i po minuta pre kraja vodila 81:77, dva minuta pre kraja bilo je 85:83 za Zagrepčane, ali je Zadar trojkom Mavre i do kraja meča više nije ispuštao prednost.

Mavra je bio najbolji igrač Zadra u današnjem meču, postigao je 33 poena i 5 asistencija i ostvario indeks korisnosti čak 47. Pratio ga je Džastis sa 18 poena, Bursać je dodao 12, a kod Cibone sjajan meč odigrao je Prkačin sa učinkom 38 poena, 10 skokova i indeksom 39.

Posle ovog trijumfa Zadar ima skor 9-16 dok Cibona ima pobedu manje, ali i meč manje u odnosu na današnjeg rivala.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...