Kecmanović prebrodio prvu prepreku na Serbia Openu

Miomir Kecmanović – Fakundo Bagnis 2:0 (7:6(5), 7:6(4))

Srpski teniser, Miomir Kecmanović, plasirao se u osminu finala Serbia Opena u Beogradu.

Kecmanović je u dva taj brejka savladao Fakunda Bagnisa u meču koji je trajao 2 časa i 5 minuta, a koji je prekinut zbog kiše nakon prvog seta.

U prvom setu nije viđen nijedan brejk, iako je Argentinac do taj-brejka imao 5 prilika da oduzme servis Kecmanoviću, dok je srpski teniser imao četiri takve prilike, od kojih su tri imale status set lopti. Bagnis je poveo sa 3:1 u taj-brejku, ali je Kecmanović okrenuo na 5:3 i prednost zadržao do kraja seta.

Drugi set je bio prilično čudan, Argentinac je poveo sa 2:0, a Kecmanović sa pet uzastopnih gemova došao na korak od pobede. Bagnis je uzvratio svojom serijom od četiri gema, u kojoj je Kecmanović propustio svoju prvu meč loptu.

U taj-brejku sve je bilo prilično jednosmerno, Kecmanović je poveo sa 4:0, pri rezultatu 6:3 propustio je još jednu meč loptu, ali je treću pretvorio u konačan trijumf.

Rival u sledećem kolu biće mu kvalifikant Artur Rinderneh, koji je danas bio bolji od Londera 2:0.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...