Rukometašice Srbije ubedljivo do plasmana na Svetsko prvenstvo

Ženska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo.

Izabranice selektora Uroša Bregara i u drugom meču savladale su Slovačku, ovoga puta 32:25 i na ubedljiv način izborile plasman na još jedno veliko takmičenje. Podsećamo, u prvom meču odigranom pre četiri dana u Slovačkoj rezultat je bio 26:19 za Srbiju.

Slovakinje su držale priključak u prvom poluvremenu, koje je završeno vođstvom Srbije 13:12, a pobednik je odlučen od 37. do 41. minuta kada su Srpkinje napravile seriju 6:0.

Dragana Cvijić i Katarina Krpež Šlezak bile su najefikasnije sa po 7 golova, a u redovima Slovačke Barbora Lanc postigla je 6 golova.

(Foto:RSS)

Fudbalski vikend za pamćenje: Ovo su pet utakmica koje se moraju naći na vašem tiketu!

Pred nama je još jedan uzbudljiv fudbalski vikend – petak, subota i nedelja rezervisani su za top lige, a...