Još jedna zemlja, 46. po redu, ima strelca het-trika u Premijer ligi

Još jedna zemlja može se pohvaliti da je dobila strelca het-trika u Premijer ligi Engleske.

Novi Zeland je 46. zemlja po redu koja se može pohvaliti ovim dostignućem, a njeno ime se na listi pojavilo zahvaljujući napadaču Barnlija, Krisu Vudu.

Vud je već u prvom poluvremenu protiv Vulverhemptona postigao 3 gola i postao tek drugi igrač u istoriji Barnlija koji je postigao 3 gola u Premijer ligi, nakon Andrea Greja 2016. godine, ali prvi koji je to uspeo u gostima.

Vud je postizao golove u 15, 21. i 45. minutu i doneo svom tim ubedljivu prednost posle prvih 45 minuta.

Na spisku zemalja koje su dale strelca het-trika u Premijer ligi nalazi se i Srbija, zahvaljujući Savu Miloševiću koji je 16. decembra 1995. godine postigao tri gola u pobedi Aston Vile nad Koventrijem (4:1).

ČEKA IH DOMAĆINSTVO EP: Nemci znaju šta će sa Nagelsmanom

Fudbalsku reprezentaciju Nemačke očekuje učešće na Evropskom prvenstvu čiji su domaćini. U prvim test mečevima savladali su Francusku i Holandiju....