Odlazak iz Partizana bio pravi potez: Brajan Angola osvojio evropski trofej

Brajan Angola je sezonu počeo u Partizanu, u novembru napustio crno-bele, da bi u nedelju osvojio evropski trofej.

Kolumbijac je bio jedan od najboljih u pobedi Ironi Nes Cione nad poljskim Stalom u finalu FIBA Evropa Kupa. Izraelski klubu je trijumfovao 82:74, a Angola je za 34 minuta ubacio 15 poena (trojke 4/8) uz 9 skokova i 2 asistencije.

Angola je u novembru, prilikom potpisivanja ugovora sa Ironi Nes Cionom, izjavio da mu je glavni cilj da zaigra u NBA, a postao je prvi Kolumbijac koji se može pohvaliti osvajanjem FIBA Evropa Kupa.

Pre dolaska u Partizan nastupao je za Ostende sa kojim je osvojio titulu prvaka Belgije i proglešen za MVP-a finala plej-ofa.

Teško mu pao poraz: Majk Džejms u suzama (VIDEO)

Jednom od najboljih košarkaša Evrope, Majku Džejmsu teško je pao poraz od Fenerbahčea u četvrtfinalnoj seriji Evrolige. Majk je postigao...