Liverpul i dalje gaji nade o Ligi šampiona, Alkantarin prvenac [VIDEO]

Fudbaleri Liverpula savladali su Sautempton sa 2:0 u meču 35. kola Premijer lige.

Semafor kaže ,,sigurna pobeda”, ali nije to bilo baš tako po ,,crvene”. Imali su više izglednijih prilika, ali su ipak u samom finišu rešili sve dileme.

Liverpul je mnogo bolje odigrao u prvom poluvremenu, kada su i došli do vođstva posle nekoliko izuzetnih šansi. Svemu je prethodila izvrsna odbrana Alisona, koji je ušao u Peljin šut i sprečio gol, a svega pedesetak sekundi kasnije Mane je posle asistencije Salaha glavom savladao Forstera.

Drugo poluvreme bilo je nešto sporije. Sautempton je više pretio i imao ozbiljnije prilike da iskoristi slabosti odbrane Liverpula, kojih ima na pretek doduše, ali je Alison odlično učestvovao u utakmici i nije dozvolio da bude savladan, iako je i sam kod jedne situacije mogao da kumuje golu rivala kada je loptu direktno u noge dodao Če Adamsu, pa se nakon toga iskupio.

Da ne bude drame, pobrinuo se Tijago Alkantara u prvom minutu nadoknade, kada je lepim udarcem postavio 2:0 i doneo Liverpulu pobedu koja im održava nade za plasman u Ligu šampiona.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...