Jokić odličan, ali nervozan u porazu Denvera, nestvarna partija Karija [VIDEO]

Još jedna odlična partija Nikole Jokića nije pomogla Denveru da ostvari pobedu protiv Bruklina. Imali su Nagetsi 21 poen prednosti u prvom poluvremenu, ali su na kraju položili oružje pred Netsima u neizvesnoj i nervoznoj završnici.

Trojkom Džoa Herisa Bruklin je poveo 111:110 šest minuta pre kraja i to je bilo prvo vođstvo Netsa još od prvog minuta. U poslednjem minutu Jokić je imao priliku da donese prednost Denveru, ali nije bio precizan 23 sekunde pre kraja, a nakon još jednog promašaja izgubio je živce tražeći od arbitara da dosude faul. Međutim od svega dobio je tehničku grešku, a Kevin Durent je nepogrešivim izvođenjem slobodnih bacanja overio trijumf svog tima.

Jokić je za 37 minuta imao učinak od 29 poena, 7 skokova i 6 asistencija (10/16 za 2p, 0/5 za 3p, 9/9 slobodna bacanja), a pratili su ga Porter jr. sa 28 poena, odnosno Fakundo Kampaco koji je dodao 19. Durent je predvodio Netse sa 33 poena, 11 skokova i 7 asistencija, dok je Blejk Grifin postigao 20.

Oklahoma je bez Alekseja Pokuševskog poražena od Golden Stejta, a Stef Kari je pružio još jednu nestvarnu partiju.

Za 29 minuta postigao je 49 poena, od čega 11 trojki čime je izjednačio svoj najbolji rezultat ove sezone, a ovo mu je bila deseta ovosezonska utakmica na kojoj je postigao najmanje 40 poena.

Denver – Bruklin 119:125
Golden Stejt – Oklahoma 136:97
Indijana – Vašington 132:133 (124:124)
Filadelfija – Detroit 118:104
Toronto – Memfis 99:109
Portland – San Antonio 124:102
Juta – Hjuston 124:116

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....