Krajinović izborio treći set, ali ipak ispao iz Rima

Filip Krajinović poražen je u prvom kolu mastersa u Rimu rezultatom 2:1, posle dva sata i 45 minuta igre. Od njega je bio bolji Kanađanin Ože-Alijasim po setovima, 3:6, 7:6(5), 4:6.

Krajinović je brejkom otvorio prvi set, ali je 20. reket sveta vrlo brzo vratio brejk za 2:2. Osmi gem na servis srpskog tenisera pripao je kanadskom teniseru, koji je osvojio i naredni za 6:3 u prvom setu.

Prava borba viđena je u drugoj deonici. Krajinović je prvi gem na svoj servis izgubio, da bi posle uspeo da napravi brejk za izjednačenje 5:5. Set je završen u taj brejku, koji je 36. teniser sveta dobio 7:5.

U poslednjem setu viđeno je čak pet brejkova, ali jedan više napravio je Ože-Alijasim što je bilo dovoljno za plasman u drugo kolo turnira.

On će u narednom krugu igrati protiv Dijega Švarcmana.