TSC ubedljiv u Surdulici, bez pobednika u Novom Sadu

Odigrane su prve dve utakmice pretposlednjeg kola Linglong Superlige Srbije.

TSC je u direktnom duelu sa Radnikom preuzeo od Surduličana četvrtu poziciju na tabeli, a igrači Mladena Krstajića sav posao su završili u drugom poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, a prvi se u strelce upisao Stanojev nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu. Sve do 79. minuta rezultat se nije menjao, a onda su gosti u intervalu od tri minuta postigli dva gola – prvo je Tumbasević savladao Ranđelovića, da bi Nenad Lukić stavio tačku na ovaj meč.

U senci iznenadne smrti sportskog direktora Vojvodine, Milana Kosanovića, Novosađani su ugostili Spartak iz Subotice. “Golubovi” su poveli golom Tufegdžića u prvom delu prvog poluvremena, a izjednačio je Mrkaić 15 minuta pre kraja. Vojvodina je treća sa tri boda više i utakmicom više od Čukaričkog, dok je Spartak sedmi sa 51 bodom.

Radnik – TSC 0:3 (0:0)
Stanojev 54′, Tumbasević 79′, Lukić 82′

Vojvodina – Spartak 1:1 (0:1)
Mrkaić 75′ – Tufegdžić 14′

Real nemilosrdan protiv Baskonije na startu plejofa, Marinković solidan (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u svom Vizink centru Baskoniju sa 90-74, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige. Aktuelni šampion...