Juventus ostao u životu posle “Derbija Italije” (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa slavili su u “Derbiju Italije” sa 3:2 i na taj način ostali u trci za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Juventus je bio bolji u prvom poluvremenu. Poveli su pošto je, posle jednog kornera napravljen jedanesterac sredinom prvog dela. Kristijano Ronaldo je zaustavljen od strane Handanovića sa bele tačke, ali lopta se odbila do Portugalca i bilo je to 1:0.

Vrlo brzo Inter je izjednačio, pošto je lautaro Martinez oboren u kaznenom prostoru. Lukaku je bio siguran za 1:1.

Kada se mislilo da će na pauzu se otići tim rezultatom u nadoknadi Huan Kvadrado je postigao sjajan gol posle šuta sa 16 metara za 2:1.

Inter je u drugom delu ušao mnogo bolje. Juventus je ostao sa igračem manje pošto je u 57. minutu Batankur dobio drugi žuti.

Nastavio je Inter sa napadima i pet minuta pre kraj stigao do 2:2 golom Lukakua. Sudija kalvareze je prvo dosudio faul Belgijanca nad Kijelinijem, ali je ipak posle gledanja VAR-a priznao gol.

I kada se mislilo da je utakmica za Juventus gotova, penal za crno-bele u 88. minutu koji u gol pretvara Kvadrado i donosi pobedu Juvnetusu.

Do kraja meča crveni karton je dobio i Marcelo Brozović.

U Torinu će u nedelju sve oči biti uprte u Forencu gde Napoli mora da pobedi kako bi ostao ispred Juventusa.

Zvezda – Partizan: Duel dva najveća srpska kluba možete pratiti na ovom kanalu

Ove sezone dva najveća srpska kluba sastaće se po četvrti put, a u ovoj sezonu su odrigrali 3 meča...