SENZACIJA RIVERA: Sa veznim igračem na golu do pobede vredne prolaza dalje (VIDEO)

Fudbaleri argentinskog River Plejta savladali su kolumbijski Santa Fe sa 2:1 u okviru 5. kola Kopa Libertadores.

Verovatno bi u svakoj normalnoj situaciji ova vest bila nešto sasvim normalno, ali kada se sagleda u kojoj situaciji je bio River ovo je jedna od najvećih senzacija u svetu fudbala ove godine.

Naime, slavni klub sa “Monumentala” ima 25 zaraženih koronavirusom, a za ovu utakmicu Marselo Galjardo nije imao na raspolaganju nijednog golmana. Zbog toga je na utakmici morao da brani vezni fudbaler Enco Perez, koji je uzgred imao povredu tetive.

River je golove dao odmah na startu, Anheleri u 3. i Alvarez u 6. minutu. Santa Fe je smanjio preko Osorija u 73. minutu. Gosti su imali čak 70 posto posed lopte i 22 šuta na gol, od kojih 5 u okvir, ali nisu uspeli više od jednog gola da postignu Perezu koji je proglašen na kraju i za igrača meča.

River je ovom pobedom došao na prvo mesto grupe sa 9 bodova, jedan više od Fluminensea sa kojim igraju u poslednjem kolu.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...