Na korak do finala! Fener poveo u polufinalnoj seriji turskog plej-ofa

U polufinalnoj seriji turskog plej-ofa košarkaši Fenerbahčea poveli su sa 2:1 protiv ekipe Pinar Karšijaku. Fener je u ovoj utakmici bio bolji rezultatom 62-67.

Karšijaka je na poluvremenu imala prednost od 6 poena (29-23), da bi Fener u drugom periodu zaigrao bolje pa je tako u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 5 poena prednosti. (47-42)

Neizvesno je bilo i u poslednjoj deonici utakmice domaći, ali je ekipa Igora Kokoškova bila je nepogrešiva sa linije penala što ih je i dovelo do pobede.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Mahmutoglu sa 18 postignutih poena i 4 skoka, De Kolo je dodao 15 , Jan Veseli 10, a srpski košarkaš Marko Gudurić meč je završio sa 6 poena uz dva skoka i dve asistencije. Karšijaku je predvodio Morgan sa 15 poena, dok je Tejlor ubacio 13.

Meč broj četiri na programu je 26. maja.

U drugom polufinalu turskog plej-ofa Anadolu Efes je završio seriju sa Bešiktašom (3-0) i obezbedio plasman u finale.

Zvezda objavila važnu informaciju za navijače pred polufinalni duel sa Megom! (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde za nedelju dana, u petak 3. maja, dočekuju Megu u prvoj utakmici polufinala ABA lige. Ova utakmica...