Drama u Kragujevcu: Radnički posle peteraca poveo u finalu plej-ofa

Radnički – Novi Beograd 7:7 posle peteraca 11:10

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca zakoračili su ka tituli prvaka Srbije pošto su u prvoj utakmici finala plej-ofa savladali Novi Beograd.

Meč je bio veoma dramatičan, Novi Beograd je u poslednjoj četvrtini imao dva gola prednosti (7:5), ali su Lukić i Rašović Radničkom doneli izjednačenje pa se pristupilo izvođenju peteraca. U prve tri serije svi su bili precizni, Gogov, Filipović i Šušiašvili za Novi Beograd, odnosno Rašović, Ukropina i Janković za Radnički, a pobednika je odlučio sjajan potez trenera Kragujevčana Uroš Stevanović.

Umesto Dobožanova na gol je stao Todorovski koji je odbranio peterce Gardaševiću i Ćuku, da bi gol Brankovića označio početak slavlja za Radnički.

Rašović i Lukić bili su dvostruki strelci za Radnički, a po jedan gol postigli su Toholj, Krug i Ukropina. Kod gostiju Gogov 2 gola, Bursać, Ćuk, Gardašević, Šušiašvili i Nikolov po jedan.

Druga utakmica na programu je u subotu od 20 časova i 30 minuta, a domaćin će biti Novi Beograd.

Srpski trener otkrio: Košarkaška reprezentacija kompletna u Parizu!

Sinoć je Nikola Kalinić obelodanio da se povlaći iz reprezentacije Srbije, ali istog dana smo dobili i naznaku da...