Đoković izgubio set od 119. igrača sveta, ali će igrati u finalu turnira u Beogradu

Najbolji svetski teniser, Novak Đoković, prvi je finalista turnira u Beogradu.

Đoković je neplanirano izgubio set od 119. igrača sveta, Andreja Martina, ali je na kraju posle skoro dva časa igre trijumfovao 2:1, po setovima 6:1, 4:6, 6:0.

Prvi set je trajao 38 minuta, a najduži je bio sedmi gem u kojem je Slovak propustio pet brejk lopti pre nego što je Đoković realizovao drugu set loptu za vođstvo od 1:0.

Nagoveštaj bolje igre Martina sa kraja prvog seta preselio se i u drugi, Đoković je odmah izgubio servis, ali u sedmom gemu napravio novi brejk za vođstvo od 4:3. Poptuno neočekivano usledio je pad, Martin je dobio naredna tri gema, napravio dva brejka i izjednačio na 1:1 u setovima.

Ipak, sve je došlo na svoje mesto u trećem setu, za samo 27 minuta Đoković je deklasirao rivala u ovom delu igre ne prepustivši mu ni gem, a Martin je osvojio samo 8 poena.

Đoković će u finalu igrati protiv pobednika meča između Aleksa Molčana i Federika Delbonisa.

Radnički pred gostovanje Zvezdi: poznato je koliko je teško pobediti na njihovom bazenu

Godinama unazad standardni rivali u nokaut fazi domaćih takmičenja, Crvena zvezda i Radnički, započinju polufinalnu seriju plej-ofa Super lige...