Kakva drama u Kelnu: CSKA od -21 došao do šuta za pobedu, MVP meč Micića

CSKA – Anadolu Efes 86:89 (15:25, 22:24, 18:22, 31:18)

Košarkaši Anadolu Efesa prvi su finalisti Evrolige za ovu sezonu.

Igrači Ergina Atamana kontrolisali su dešavanja na parketu punih 30 minuta, imali čak 21 poen prednosti, ali je na kraju viđena velika drama.

“Armejci” su u poslednjoj četvrtini, u koju su ušli sa 16 poena zaostatka, krenuli na sve ili ništa, iz minuta u minut smanjivali razliku i na kraju čak dobili priliku da trijumfuju. Imali su 8 sekundi za poslednji napad, Vil Klajburn je šutnuo trojku za pobedu, ali je lopta završila na prvom obruču.

Rezultat je bio 88:86 za tursku ekipu, a nakon defanzivnog skoka fauliran je Šejn Larkin koji je pogodio jedno slobodno bacanje. Do kraja je ostalo premalo vremena da CSKA pokuša da eventualnom trojkom izbori produžetak pa će Efes imati priliku da dodđe to titule prvaka Evrope.

Vasilije Micić je odigrao MVP meč i za 36 minuta ubacio 25 poena uz 6 asistencija, 3 skoka i indeks 26. Šanli ga je pratio sa 19 poena, Buboa je postigao 15, a Larkin 11 poena. Sa druge strane Klajburn je ubacio 26 poena, bez promašaja u šutu za dva (9/9). Heket je postigao 17, a Lundberg 15 poena.

Navijačima Zvezde se ovo neće dopasti: Poznata sudijska trojka na meču Real – Zvezda

Košarkaši Zvezde sutra od 20 časova i 30 minuta igraju meč 32. kola Evrolige protiv Reala u Madridu. Duel ovih...