Odlična igra Srbije na startu Lige nacija

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedom je započela nastup u ovogodišnjoj Ligi nacija.

Nakon 137 minuta igre aktuelni evropski prvaci savladali su Sloveniju 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 36:34 i 25:18, a utisak kvari povreda Srećka Lisinca koji je sredinom prvog seta povredio zglob desne noge i više se nije vraćao u igru.

Nakon što su obe selekcije dobile po set velika borba viđena je u trećem, a Srbija je povela 2:1 iskoristivši desetu set loptu u ovom delu igre.

Imali su i Slovenci dve prilike da reše set u svoju korist, da bi Srbije u četvrtom od početka preuzela inicijativu i stigla do prve pobede u Riminiju.

Sjajan meč odigrao je Luburić koji je osvojio 29 poena, pratio ga je Uroš Kovačević sa 22 poena, dok je Ivović osvojio 13. U drugom kolu u subotu izabranici Slobodana Kovača sastaće se Poljskom od 16 časova, dok će u nedelju odmeriti snage sa Italijom od 21 sat.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...