MVP Micić vodio Efes do prve titule u Evroligi!

Košarkaši Anadolu Efesa su su osvojili prvi put Evroligu posle pobede u finalu nad Barselonom 86:81.

Bio je to meč sa puno uspona i padova za obe ekipe.

Barselona je bolje počela i Efes nije imao rešenja za agresivnu odbranu Katalonaca, međutim do kraja poluvremena već su uspeli da dođu do preokreta i na poluvreme se otišlo sa tri poena više za ekipu iz Turske – 39:36.

U trećem periodu izabranici Ergina Ataman su sjajno delovali i vrlo brzo su došli do dvocifrene prednosti. Međutim, kao što to često rade, pali su i Barselona je to iskoristila i došla do izjednačenja na 5 minuta do kraja – 69 :69.

Tu na scenu stupa Vasilije Micić koji je sa 7 poena bio najzaslužniji za veliku pobedu svoje ekipe.

Srpski plej je bio i najefikasniji na meču sa 25 poena i 5 aistencija, Larkin je dodao 22, Sanli 12.

Kod Barselone Higins 23, Dejvis 17, Kjurik 18. Nikola Mirotić je u potpunosti zaustavljen i postigao je “samo” 11 poena.

Na kraju svega, pored titule MVP-a Evrolige, Vasilije Micić je proglašen i za MVP-a Fajnal-fora. U obe utakmice je postigao 25 poena.

Mančester junajted pobedio Real, Francuz stiže za 62 miliona!

Posle dolaska Džošue Zirkzea na Old Traford za 61 milion evra, Junajted je spremio 62 miliona za defanzivca Lila. Naime,...