MVP Micić vodio Efes do prve titule u Evroligi!

Košarkaši Anadolu Efesa su su osvojili prvi put Evroligu posle pobede u finalu nad Barselonom 86:81.

Bio je to meč sa puno uspona i padova za obe ekipe.

Barselona je bolje počela i Efes nije imao rešenja za agresivnu odbranu Katalonaca, međutim do kraja poluvremena već su uspeli da dođu do preokreta i na poluvreme se otišlo sa tri poena više za ekipu iz Turske – 39:36.

U trećem periodu izabranici Ergina Ataman su sjajno delovali i vrlo brzo su došli do dvocifrene prednosti. Međutim, kao što to često rade, pali su i Barselona je to iskoristila i došla do izjednačenja na 5 minuta do kraja – 69 :69.

Tu na scenu stupa Vasilije Micić koji je sa 7 poena bio najzaslužniji za veliku pobedu svoje ekipe.

Srpski plej je bio i najefikasniji na meču sa 25 poena i 5 aistencija, Larkin je dodao 22, Sanli 12.

Kod Barselone Higins 23, Dejvis 17, Kjurik 18. Nikola Mirotić je u potpunosti zaustavljen i postigao je “samo” 11 poena.

Na kraju svega, pored titule MVP-a Evrolige, Vasilije Micić je proglašen i za MVP-a Fajnal-fora. U obe utakmice je postigao 25 poena.

POLUVREME U ARENI: Partizan na krilima navijača, +8 za crno-bele!

Košarkaši Partizana igraju duel 32. kola Evrolige protiv Olimpijakosa. Nakon prvog poluvremena, ekipa Željka Obradovića vodi sa 40:32 Crno-beli su bolje...