Srbija nakon preokreta savladala Japan

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je treću pobedu u Ligi nacija ove sezone.

Izabranici Slobodana Kovača savladali su Japan 3:1, po setovima 18:25, 25:23, 25:22 i 25:13 nakon 118 minuta igre i odbojkašima iz “zemlje izlazećeg sunca” naneli prvi poraz u Riminiju.

Japan je odlično odigrao prvi set i stekao prednost, da bi Srbija u najvećem delu drugog seta imala jedan do dva poena prednosti i u finišu slomila rivala za izjednačenje. Sličan tok i isti ishod imao je i treći set, da bi u četvrtom Srbija bila apsolutno dominantna i ubedljivom razlikom u ovom delu igre stigla do konačnog trijumfa.

Uroš Kovačević je osvojio čak 22 poena za Srbiju, Krsmanović i Ivović su dodali po 14, a Podraščanin 13 poena. Kod Japana bolji od ostalih bili su Šimicu i Takahaši sa 13, odnosno 12 poena.

U 2. kolu II vikenda Srbija će u petak od 15 časova igrati protiv Francuske, a za subotu u isto vreme zakazan je meč sa Brazilom.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...