Ubedljiv poraz juniora Zvezde na startu završnog turnira Evrolige

Crvena zvezda – Asvel 68:83 (23:20, 19:19, 10:24, 16:20)

Juniori Crvene zvezde porazom su započeli nastup na završnom turniru Evrolige.

Crveno-beli su izgubili od Asvela iako su bili ravnopravan rival punih 25 minuta, ali je loše odigrana treća četvrtina na kraju bila presudna.

Igrači Miloša Obrenovića najviše su imali 8 poena prednosti u prvom poluvremenu, posle prvih 20 minuta bilo je 42:39, a francuski klub je meč prelomio zahvaljujući seriji 14:2 od 25. do 29. minuta. Prednost Asvela u četvrtoj četvrtini od prvog do poslednjeg minuta bila je dvocifrena pa će juniori Zvezde priliku za prvi trijumf u Valensiji tražiti u sledećim utakmicama, a prva je na programu u petak od 9 časova protiv Žalgirisa.

Šaranović i Branković su bili najefikasniji kod crveno-belih sa po 14 poena, Pavlović je dodao 11, a u protivničkom timu bolji od ostalih bio je Vibo sa 15 poena.

U grupi sa Asvelom, Žalgirisom i Crvenom zvezdom je i madridski Real koji će snage sa crveno-belima odmeriti u subotu od 14 časova.

ATP MADRID: Kecmanović za sat vremena do drugog kola!

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo mastersa u Madridu. Savladao je kineskog takmičara Žižena Žanga sa 2:0....