Zvezda na korak od finala plej-ofa Superlige Srbije

Crvena zvezda – Borac Čačak 101:70 (27:18, 21:18, 21:17, 32:17)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Borac u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije i došli na korak od plasmana u finale.

Igrači Crvene zvezde raspoloženi su ušli u meč pa su u prvih pet minuta pogađali samo šuteve za tri poena i poveli sa 15:7. Borac je igrao na mahove, imao je vođstvo od 7:6, potom su Čačani prišli na 17:14 i 19:18, ali je Zvezda, u čijim redovima danas nije bilo Lojda i Voldena odgovorila novom serijom za 27:18 posle prvih 10 minuta.

U prvoj polovini druge četvrtine igrači Marka Marinovića uspevali su da drže jednocifren priključak, ali je Rit pokrenuo novi nalet domaćina i Zvezda je minut i po pre kraja prvog poluvremena praktično prelomila meč – 46:32.

U nastavku Marinović je šansu pružio i kadetima Borca, pa je na kraju razlika prešla i 30 poena, ali su se gosti predstavili u odličnom svetlu bez obzira na ubedljiv poraz.

Rit je bio najefikasniji kod Zvezde sa 17 poena, pratio ga je Radanov sa 13, Davidovac i Dobrić su ubacili po 12, a Hol 11 poena. Kod gostiju Kočović je postigao 14, Todorović 11, a Nerandžić 10 poena.

Revanš je na programu u nedelju u Čačku od 20 časova.

SERIJA A: Podela bodova u derbiju kola (VIDEO)

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su 1:1 u okviru 35. kola Serije A. Meč je počeo žustro. Već u 4....