Amerikanci pali pred “orlovima”: Značajan korak Srbije ka polufinalu Lige nacija

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije napravila je značajan korak ka polufinalu Lige nacija u Riminiju.

Izabranici selektora Slobodana Kovača savladali su u 9. kolu Sjedinjene Američke Države 3:1, po setovima 25:23, 25:17, 19:25, 27:25.

Srbija je relativno lako povela 2:0 u setovima, ali su u trećem Amerikanci zaigrali znatno bolje i nastavili da stvaraju probleme srpskim odbojkašima i u četvrtom setu. Posebno je to činio Peč, koji se povredio u finišu četvrtog seta pa je i to faktor koji je presudio u korist naše selekcije.

U završnici četvrtog seta Srbija je vodila 23:21, ali su Amerikanci uspeli da spasu jednu meč loptu i izjednače na 24:24. Sve do rezultata 26:25 za Srbiju igralo se poen za poen, a onda je sjajan servis Ivovića omogućio Podraščaninu sjajnu priliku da poentira i stavi tačku na meč.

Uroš Kovačević je sa 22 poena doprineo trijumfu “orlova”, pratio ga je Atanasijević sa 17, dok je Ivović osvojio 14 poena. U poraženom timu Defalko je osvojio 22, a Peč 11 poena.
Srbija sada ima 7 pobeda i 2 poraza, a u sledećem kolu je očekuje duel sa Rusijom.

ZABLISTAO I U PO: Košarkašu Fenera MVP priznanje (VIDEO)

Ove nedelje počeo je plej-of Evrolige. Od četiri utakmice tri su dobili gosti. Prvi put od 2005. godine i uvođenja...