Argentina i Čile podeleli bodove, perfektan gol Lea Mesija

Fudbalske reprezentacije Argentine i Čilea podelile su bodove u prvom kolu grupe A Kopa Amerika, rezultat je bio 1:1.

Argentina je povela u 33. minutu perfektnim pogotkom Lea Mesija iz slobodnog udarca. Najboli fudbaler sveta je perfektno izveo prekid gde golman Čilea nije imao baš nikakve šanse.

Čileancima je bod obezbedio Eduarda Vargasa u 58. minutu. Prethodno Arturo Vidal nije realizovao penal, ali na sreću njegovog tima lopta se posle odbrane Martineza odbila do prečke, a Vargasu nije bilo teško da je prosledi u mrežu.

U grupi sa Argentinom i Čileom su još reprezentacije Urugvaja, Paragvaja i Bolivije, a plasman u četvrtfinale obezbediće po četiri najbolja tima iz obe grupe.