Petlovi pobedili Pancere!

Nemačka – Francuska 0:1 (0:1)

Mats Humels (autogol) 20′

Fudbaleri Francuske savladali su Nemačku sa 1:0 u prvom kolu F grupe Evropskog prvenstva. Tokom većeg dela meča viđen je pritisak Pancera koji nisu iskoristili brojne prilike za pogodak.

U četvrtom minutu Nemačka je uputila prvi šut na gol. Mats Humels je glavom pokušao pored gola.

Nemci su imali početnu inicijativu a u 6. minutu Josua Kimih dobija žuri karton zbog gaženja Lukasa Ernandesa.

Francuzi su prvi put zapretili u 15. minutu kada je Matijas Ginter izbacio loptu u korner.

Ponovo su Trikolori zapretili u 17. minutu kada šut Kilijana Embapea brani Manuel Nojer.

Prvi gol viđen je u 20. minutu kada je Mats Humels, želevši da spreči dodavanje Lukasa Ernandesa, efektno savladao svog golmana i time doveo Francusku u vođstvo.

Nemci su nakon primljenog gola nastavili da napadaju i pritiskaju u želji da do poluvremena anuliraju negativan rezultat.

U 52. minutu velika šansa za Francusku! Adrijan Rabio pogodio je stativu.

Stopostotnu priliku imao je Serž Gnabri u 54. minutu kada je dobro šutirao ali preko gola.

Drugo poluvreme obiluje napetošću, Nemci se uporno trude da izjednače dok se Francuska grčevito brani da sačuva stečenu prednost.

Galski petlovi su, međutim, mogli da povedu 2-0 u 66. minutu ali je gol Embapea poništen zbog ofsajda. Njima je još jedan gol poništen i to u 85. minutu takođe zbog nedozvoljene pozicije.

Meč je produžen za 6. minuta. Nemci su i tada napadali u talasima ali nije bilo pogotka i Francuska odnosi pobedu odgovornom i disciplinovanom igrom u odbrani.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....