Velšani poslali Turke kući (VIDEO)

Fudbaleri Velsa su ostvarili važnu pobedu protiv Turske 2:0 u akoviru A grupe na EP i na taj način ostali u igri za plasman u narednu fazu.

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo Velšanima. pretili su preko Arona Ramzija u tri navrata. Prva dva puta je promašio velike šanse, da bi treći put bilo “treća-sreća”.

Pred sam kraj prvog dela, Ramzi je sjajno utrčao u prazan prostor, a Geret Bejl je poslo idelanu loptu ka njemu. Desetka Velsa je odlično primio loptu i sproveo je u mrežu.

U drugom poluvremenu Turska je za nijansu počela više da napada, ali je opet najbolju šansu propustio Vels. Naime, penal za ostrvsku reprezentaciju promašio je Geret Bejl. Šutirao je preko gola.

Razultat je ostao nepromenjen do duboko u nadoknadi vremena, kada je Vels posle jedne kombinacije posle kornera postigao gol, a strelac je bio Roberts. na kraju 2:0.

Vels sada ima 4 boda, Turska bez bodova, Italija i Švajcarska meč igraju od 21 čas.